Zdrowe, mocne zęby to podstawa pięknego uśmiechu. Okazuje się, że wcale nie trzeba mieć mnóstwa pieniędzy aby olśniewać śnieżno-białymi zębami. Wystarczy zainwestować w dobrą szczoteczkę, pastę wybielającą i nić dentystyczną.

Porządne oczyszczenie

Według dentystów wystarczy czasem profesjonalnie oczyścić zęby, aby mieć o kilka tonów bielsze zęby. Skaling, czyli usunięcie kamienia, osadu nazębnego oraz piaskowanie pomaga w powrocie do naturalnego koloru zęba. Koszty takiej usługi zaczynają się od 250zł za skaling i 350 zł za piaskowanie.

Ciekawostka13901611125_ca77c25441_b

Istnieje możliwość mechanicznego uszkodzenia szkliwa poprzez higienę. Wystarczy parę razy wyszczotkować zęby zaraz po wypiciu kawy czy zjedzeniu spaghetti, a przebarwienia bardzo szybko wsiąkną się w szkliwo. Bez żadnego wyjątku, kwasy tworzą mikroporowatość przez co zęby tracą kolor.

Rozwiązanie

Zęby szczotkować można dopiero godzinę po posiłku, i to po ówczesnym przepłukaniu jamy ustnej.

Niebieska piana

Koło barw nie kłamie- żółć jest po przeciwnej stronie do niebieskiego. Te kolory nawzajem się neutralizują. Dla zwiększenia prędkości efektów wybielania najlepiej jest wybrać pastę, po której tworzy się niebieska piana. Tworzy ona tymczasowy efekt wybielania już po pierwszym zastosowaniu.

Szczoteczka

Niestety, szczoteczka elektryczna jest bardziej efektywna od szczoteczki manualnej. Dociera do trudno dostępnych miejsc i szczotkuje z większą prędkością niż człowiek jest w stanie. Powierzchniowe przebarwienia nie mają z nią szans, tak samo jak kamień, który jest redukowany o 11 %.

Picie

Niezawodnym rozwiązaniem na zatrzymanie barwiących substancji jest picie przez słomkę. Napoje są trzymane daleko od zębów i szybciej trafiają do przełyku.

Produkty barwiące

Barwi przede wszystkim kawa, herbata, papierosy, buraki, jagody, krakersy (!), ocet balsamiczny, ogórki kiszone i ketchup. O winie nie wspominając.

Błonnik pomocą na wszystko

Bogate w błonnik owoce i warzywa takie jak jabłko, marchew, seler czy brokuł mechanicznie usuwają przebarwienia podczas gryzienia, przyspieszając ich schodzenie