Wywiady : zawody rc

0 votes

Dzisiaj udało porozmawiać się nam z panem Adamem Czerwonym, organizatorem dziewiątych zawodów maszyn zdalnie sterowanych dla dorosłych i młodzieży. Na zawodach widzimy także wystawy sprzętów takich jak modele rc , w powietrzu możemy zauważyć niesamowicie wyglądające samoloty rc. Postanowiliśmy zamienić kilka zdań z organizatorem tego wspaniałego przedsięwzięcia :

funtana_7[1]

Red : Witamy
AC : Dzień dobry, jak się podobają zawody samolotów ?

Red : Są interesujące, choć nie jesteśmy ekspertami w dziedzinie takiej jak samoloty rc. Jakie są nagrody dla najlepszego ?
AC : Jak co roku , największa firma modelarska w europie funduje wygranemu i zajmującym 2 i 3 miejsca modele rc o wartości ponad 5 tys pln, jak widać gra jest warta świeczki !

Red : Jakie trzeba mieć predyspozycje by wygrać ?
AC : Wymagane są dwie cechy : Trzeba mieć odpowiednio ostry wzrok i dostatecznie dobrze opanowany manualnie joystick którym pilotujemy nasze modele rc.

Red : A jakość ? Czy tylko drogie samoloty rc mają szanse na wygraną ?
AC : Fakt, solidnie wykonane samoloty rc mogą pomóc w wygranej, jednak nie można kategorycznie stwierdzić, że na średniej jakości modele rc nie można liczyć. Bardziej istotne jest to, by model nie rozsypał się w trakcie lotu, bądź też nie odmówił posłuszeństwa właścicielowi, reszta jest mniej istotna.

Red : Czy te zawody skupiają tylko profesjonalistów ?
AC : Nie da się ukryć, że takie zjazdy, jak też zloty, czy targi branżowe są dedykowane głównie pasjonatom, jednak można zaobserwować coraz więcej amatorów, którzy przychodzą na takie zawody wraz z kolegami czy starszym bratem by zobaczyć o co w tym wszystkim chodzi, często jest nawet i tak, że za rok widzimy już jak przynoszą własne modele rc i startują w zawodach !

Red ; Dziękujemy za wywiad
AK : Nie ma problemu !

Autor: Łukasz Gołąb

Share This Post On