W okresie poza zimowym, kiedy pogoda pozwala na uprawianie sportów na świeżym powietrzu wiele osób decyduje się na podjęcie aktywności fizycznej. Pomaga w tym nie tylko samozaparcie i mocne trwanie w postanowieniach ale również akcesoria. Do każdego sportu przyda się bielizna termoaktywna jednakże w zależności od dyscypliny używa się innego osprzętu. Nordic Walking wymaga kijków, rower odzież na rower, bieganie dobrego obuwia.

Wybór spomiędzy dostępnych dziedzin sportu nie jest łatwy, jednakże powinien być dokonany na podstawie nie tylko efektów i chęci ale i konsultacji z lekarze tudzież specjalistą. Najczęściej wybierana jest jazda na rowerze głównie przez możliwość uprawiania tegoż sportu w drodze do pracy, sklepu czy do przedszkola po dziecko. Licznik rowerowy pozwala stwierdzić ile kilometrów się przebyło, a nawet ile kalorii spaliło, zaś bielizna termoaktywna dba o odpowiednią temperaturę ciała.

Uprawianie aktywności fizycznej na powietrzu jest daleko skuteczniejsze niż w zaciszu domowym lub na sali sportowej. Odzież na rower, szczególnie w przypadku koszulek i kurtek jest dokładnie taka sama jak do biegania czy Nordic Walking, w związku z czym przy jej użyciu (tak samo bielizna termoaktywna jest identyczna) można uprawiać i wypróbować różne dziedziny sportu.