Czuj się komfortowo na bieżni

Chcesz rozpocząć przygodę z bieganiem? Podstawą do uprawiania tego sportu, jest dobre przygotowanie. Przewiewny strój, pulsometr i wygodne obuwie.

Jakie buty będą najlepsze do biegania?

Firm specjalizujących się w wysokiej jakości obuwiu sportowym, jest cała masa. Wystarczy wybrać się do dowolnego sklepu sportowego, znaleźć dział z obuwiem przeznaczonym do biegania i kupić parę, która najbardziej nam się podoba. Czy aby na pewno to wystarczy? Niestety nie. Najważniejszą zasadą, którą należy się kierować przy kompletowaniu akcesoriów niezbędnych do biegania, jest wygoda. Do najlepszych marek, które posiadają wysokiej jakości obuwie, zalicza się między innymi Asics. Asics działa na rynku od wielu lat i wciąż wypuszcza do sprzedaży nowe modele profesjonalnego sprzętu do biegania. W jego ofercie znajdziemy Asics buty męskie, damskie oraz całą masę odzieży sportowej przeznaczonej do biegania oraz do uprawiania innych sportów wyczynowych. Asics posiada różne modele obuwia, które dostępne są w każdym wariancie kolorystycznym. Charakterystyczną cechą firmy jest profesjonalizm i gwarancja odczuwania komfortu podczas użytkowania obuwia z ich asortymentu.

Najważniejsze cechy dobrego obuwia do biegania

Asics buty męskie oraz damskie cechuje przede wszystkim bardzo wytrzymała podeszwa, wydajna wkładka oraz oddychająca siatka. Decydując się na obuwie tej firmy wiemy, że bieganie będzie dla nas jeszcze bardziejkomfortowe. Kolejnym atutem obuwia Asics jest wytrzymałość i solidne wykonanie. Jakość sportowych butów, które są bardzo intensywnie używane, jest bardzo ważna. Kupując byle jakie obuwie możemy być pewni, że szybko się zniszczy i po niedługim czasie od jego zakupu, będziemy zmuszeni na wydanie kolejnych pieniędzy na nową parę. Asics zapewnia nas, że jego obuwie nie ulegnie zniszczeniu po jednym maratonie. Możemy być spokojni, że wydane pieniądze zostaną zainwestowane w najwyższej jakości produkt, który długo będzie nam służył.

Jak dobrać rozmiar obuwia?

Ascis, jak i inne firmy mające w ofercie obuwie sportowe, zawsze dysponują przejrzystymi tabelami rozmiarów. Dzięki nim wiemy, jak prawidłowo zmierzyć swoją stopę, by dobrać najlepszy rozmiar butów. Pamiętajmy jednak, że w przypadku butów przeznaczonych do biegania, zawsze należy wybrać większy rozmiar (jeśli wahamy się pomiędzy dwoma). Podczas biegania, stopa zawsze przesuwa się nieco do przodu. Dobrze dobrany rozmiar, nie przysporzy nam problemów związanych z dyskomfortem i odciskami pojawiającymi się po treningu, w przypadku biegania w za małych butach.