tenis ziemnyTenis ziemny to atrakcyjny, ogólnorozwojowy sport, którego można uczyć się od najmłodszych lat życia. Na kortach spotkać można malutkie, zaledwie kilkuletnie dzieci, które już trenują i rozgrywają swoje pierwsze mecze tenisowe. Jeśli chcesz, by i Twoje dziecko zaczęło uprawiać ten sport, po pierwsze musisz znaleźć mu odpowiednie miejsce do treningu, a po drugie kupić sprzęt dopasowany do jego wieku, potrzeb i możliwości. Podstawą takiego sprzętu jest wygodne obuwie tenisowe, odpowiedni ubiór i oczywiście rakieta. Rakiety do tenisa dla dzieci są oczywiście lżejsze i mniejsze od rakiet przeznaczonych dla osób dorosłych. Warto jednak wiedzieć, które z nich są najbardziej odpowiednie dla dzieci w określonym wieku.

Juniorskie rakiety do tenisa w swojej ofercie powinna mieć każda profesjonalna firma, zajmująca się produkcją i sprzedażą sprzętu tenisowego. Rakiety tego typu produkują m.in. takie firmy jak Babolat, Wilson, Head, Dunlop czy Prince, najwięksi i najbardziej rozpoznawalni na rynku producenci profesjonalnego sprzętu tenisowego dla zawodowców i amatorów tenisa ziemnego na całym świecie. Jeśli szukasz pierwszej rakiety tenisowej dla swojego dziecka, warto od razu zainwestować właśnie w tego typu sprzęt. Markowe rakiety posiadają doskonały balans, są wyjątkowo lekkie i łatwe w prowadzeniu. Zapewniają dobre czucie piłki i optymalną siłę uderzenia. Z tego typu rakietą dziecko szybko opanuje podstawy tenisa i zacznie czerpać więcej przyjemności z gry.

Warto pamiętać, że juniorskie rakiety do tenisa powinny być dopasowane nie tylko do wieku dziecka, ale również do jego wzrostu. Przeglądanie ogólnych tabele rozmiarowych może okazać się zatem niewystarczające. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto sprawdzić, czy dana rakieta nie jest za duża dla dziecka. Bardzo łatwo to zrobić. Wystarczy, że dziecko weźmie w dłoń rakietę i opuści rękę w kierunku ziemi. Jeśli rakieta będzie dotykała podłoża, oznaczać to, że jest zbyt duża. Jeśli odległość rakiety od podłoża będzie większa niż 5cm, taka rakieta może być już zbyt mała dla dziecka lub dziecko szybko z niej wyrośnie.