Tenis ziemny to ogólnorozwojowa dyscyplina sportu, która wzmacnia wszystkie duże grupy mięśniowe ludzkiego ciała, buduje wytrzymałość, pomaga doskonalić koordynację ruchową i refleks. Poza tym tenis ziemny, przy pewnym stopniu zaawansowania technicznego, przynosi mnóstwo frajdy, uczy zdrowej rywalizacji, umiejętności godnego znoszenia porażek i świętowania sukcesów.

Jeśli szukasz sportu, który może zainteresować Twoje dziecko, tenis ziemny wydaje się doskonałym wyborem. Wystarczy znaleźć miejsc do treningu (na szczęście znalezienie kortu do gry i osób trenujących dzieci jest coraz łatwiejsze, zwłaszcza w większych ośrodkach miejskich) i zachęcić dziecko do uczestnictwa w tego typu zajęciach sportowych. Jak to zrobić?

Sport przez zabawę

To najprostsza i najbardziej efektywna metoda, by zachęcić dziecko do uprawiania jakiekolwiek dyscypliny sportu. Pierwsze treningi tenisowe nie powinny być zatem rozumiane w kategoriach zajęć typowo sportowych, a raczej zajęć ogólnorozwojowych, które mają oswoić dziecko ze sportem i tenisem ziemnym, jako jednym z jego szczególnych rodzajów. Takie pierwsze treningi nie mogą zanadto obciążać dziecka, tak by nie zniechęcić go do tenisa ziemnego. Im więcej frajdy na początku, tym większa chęć do kontynuowania przygody z tenisem w kolejnych tygodniach i miesiącach, podczas których dziecko zacznie zapoznawać się z podstawami tej dyscypliny sportu.

Zachęta przez idoli

Tenisistka w białej sukience stojąca na korcie z rakietą Radwańskiej w dłoniWzorowanie się na gwiazdach światowego tenisa, może zachęcić dziecko do rozpoczęcia swojej przygody z tą niezwykle fascynującą dyscypliną sportu. Dziś takim wzorem mogą być nie tylko zagraniczne, ale i polskie gwiazdy. Oryginalna rakieta Radwańskiej, podarowana dziecku z okazji urodzin lub przy dowolnie innej okazji, może okazać się niezwykle skuteczną zachętą do tego, by Twoje dziecko spróbowało swoich sił w tenisie ziemnym. Tenisowe rakiety Radwańskiej dostępne są w kilku różnych wersjach, również w wersji dedykowanej dla najmłodszych graczy, a także dla osób dopiero uczących się tenisa ziemnego, a zatem dopasowanie takiej rakiety do wieku i poziomu umiejętności dziecka, nie powinno stanowić najmniejszego problemu. Co więcej, oryginalna rakieta Radwańskiej w wersji dziecięcej jest produktem naprawdę tanim, nieprzekraczającym wartości klasycznych klocków Lego, gry na konsolę czy zdalnie sterowanego pojazdu.

Jeśli chcesz oswoić dziecko z tenisem, zabierz je na mecz lub bezpośrednio na kort i zagraj z nim pierwszą grę. Gdy dziecko, syn lub córka, złapie bakcyla, z pewnością zwiąże się z tenisem na długie lata swojego życia.