Po zakupie motocykla wszystko inne przestaje mieć dla kierowcy jakiekolwiek znaczenie. To duży błąd, ponieważ jak wiadomo na drodze mogą zdarzyć się różne sytuacje więc warto pamiętać o tym, że odpowiedni strój a przede wszystkim kask to podstawa i nie mogą to być elementy niskiej jakości, ponieważ to kompletnie mija się z celem.

Nawiązując do okrycia głowy to warto wspomnieć o tym, że idealnym rozwiązaniem mogą być schuberth kaski dostępne na schuberth-kaski.pl. To produkty pochodzące z firmy o wieloletnim doświadczeniu, bo już blisko dwudziestopięcioletnim. Każdy element odzieży w tym również kask musi spełniać pewne normy. W Europie wszystkie rodzaje odzieży mają przypisane odpowiednie odznaczenia, które wyglądają tak:

  • EN 1621-1 – ochraniacze na kończyny
  • EN 1621-2 – ochraniacze na plecy
  • EN 13595 – kurtki, spodnie, kombinezony
  • EN 13634 – buty
  • EN 13594 – rękawice

schuberth kaski

Widać więc, że według powyższych norm wiele innych elementów oprócz kasku mają niesamowicie duże znaczenie. Motocykliści muszą mieć świadomość, że jazda na motocyklu wiąże się z wieloma zagrożeniami. Inni uczestnicy ruchu często nie zwracają uwagi na ich obecność na drodze co prowadzi do wielu kolizji z uczestnictwem motocyklistów i wcale nie musi to być ich wina, chociaż tak powszechnie się uważa. Wielu kierowców jednośladów straciło już zdrowie a nawet i życie, ponieważ nie zwracali uwagi na swoje bezpieczeństwo i nie zostali uświadomieni jak bardzo strój może wpłynąć na ochronę poprzez amortyzację wstrząsów.

Wracając jednak do kasków. Nawet jeśli wybiera się dobrej jakości schuberth kaski z schuberth-kaski.pl czyli produkt z górnej półki, to nie można zapominać również o osłonie pod kaskiem. Wielu kierowców - słusznie zresztą - pod kask zakłada na przykład kominiarkę, która dodatkowo chroni głowę i zapewnia komfort podczas jazdy.

Cena nie powinna nigdy odgrywać pierwszoplanowej roli. Motocykle kosztują po kilka tysięcy złotych więc również cenę stroju i kasku powinno się uwzględnić w gromadzeniu oszczędności na zakup jednośladu.