Kask i strój są tak samo ważne jak motocykl

Po zakupie motocykla wszystko inne przestaje mieć dla kierowcy jakiekolwiek znaczenie. To duży błąd, ponieważ jak wiadomo na drodze mogą zdarzyć się różne sytuacje więc warto pamiętać o tym, że odpowiedni strój a przede wszystkim kask to podstawa i nie mogą to być elementy niskiej jakości, ponieważ to kompletnie mija się z celem.

Nawiązując do okrycia głowy to warto wspomnieć o tym, że idealnym rozwiązaniem mogą być schuberth kaski dostępne na schuberth-kaski.pl. To produkty pochodzące z firmy o wieloletnim doświadczeniu, bo już blisko dwudziestopięcioletnim. Każdy element odzieży w tym również kask musi spełniać pewne normy. W Europie wszystkie rodzaje odzieży mają przypisane odpowiednie odznaczenia, które wyglądają tak:

  • EN 1621-1 – ochraniacze na kończyny
  • EN 1621-2 – ochraniacze na plecy
  • EN 13595 – kurtki, spodnie, kombinezony
  • EN 13634 – buty
  • EN 13594 – rękawice

schuberth kaski

Widać więc, że według powyższych norm wiele innych elementów oprócz kasku mają niesamowicie duże znaczenie. Motocykliści muszą mieć świadomość, że jazda na motocyklu wiąże się z wieloma zagrożeniami. Inni uczestnicy ruchu często nie zwracają uwagi na ich obecność na drodze co prowadzi do wielu kolizji z uczestnictwem motocyklistów i wcale nie musi to być ich wina, chociaż tak powszechnie się uważa. Wielu kierowców jednośladów straciło już zdrowie a nawet i życie, ponieważ nie zwracali uwagi na swoje bezpieczeństwo i nie zostali uświadomieni jak bardzo strój może wpłynąć na ochronę poprzez amortyzację wstrząsów.

Wracając jednak do kasków. Nawet jeśli wybiera się dobrej jakości schuberth kaski z schuberth-kaski.pl czyli produkt z górnej półki, to nie można zapominać również o osłonie pod kaskiem. Wielu kierowców - słusznie zresztą - pod kask zakłada na przykład kominiarkę, która dodatkowo chroni głowę i zapewnia komfort podczas jazdy.

Cena nie powinna nigdy odgrywać pierwszoplanowej roli. Motocykle kosztują po kilka tysięcy złotych więc również cenę stroju i kasku powinno się uwzględnić w gromadzeniu oszczędności na zakup jednośladu.