Każdy pragnie poczuć wiatr we włosach. Szczególnie gdy jest się łysym. Wsiąść na motor i pędzić w nieznane. W takim przypadku niezbędne jest specjalny sprzęt, który nie tylko sprawi, że poczujemy się jak prawdziwy harleyowcy, to jeszcze może zabezpieczyć przed groźnym wypadkiem, na nawet śmiercią.

Podstawowym asortymentem jest tutaj kask - podstawowe wyposażenie każdego motocyklisty. Jak pokazuje historia, uratowały one przed tragicznym losem wielu ludzi. Innym, wydawałoby się, że ważnym tylko dla imagu przedmiotem są kurtki motocyklowe. Cóż tak było w istocie, ale tyczyło się to tylko starszych modeli. Naukowcy pracujący w NASA opracowali nowoczesny materiał, do którego produkcji wykorzystano najnowsze osiągnięcia bioinżynierii. Zasada działania jest prosta. W momencie zderzenia, kurtka przyjmuje całą moc kinetyczną na siebie. Najbardziej narażone na uszkodzenia miejsca są zabezpieczane momentalnie przez zebrany z dalszej części kurtki materiał. Pozwolę przedstawić sobie to na przykładzie.

Motocyklista jedzenie spokojnie autostradą, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę, gdy nagle uderza go lecąc z naprzeciwka nietoperz. Kurtka momentalnie znika z ciała motocyklisty i pojawia się miejscu uderzenia, tuż przed jego nastąpieniem. Dzięki temu nie dochodzi do wypadku, a motocyklista może spokojnie kontynuować jazdę. Tym samym nowoczesne kurtki motocyklowe staną się wkrótce wymaganym przez prawo podstawowym wyposażeniem amatorów jednośladów.