Łakocie są smaczne, poprawiają samopoczucie, wyzwalają endorfiny i dodają energii - z tymi stwierdzeniami nie warto polemizować, mają one bowiem swoje potwierdzenie w badaniach naukowych. Dziś coraz modniejsze są sklepy, które w swojej ofercie posiadają oryginalne słodycze z ameryki. Jest to odpowiedź na zwykły, konsumencki popyt. Widać więc, że Polacy niechętnie wystrzegają się odrobiny cukrowej radości w swoim życiu. Czy słusznie?

Pianki marshmallow - małe co nieco, warte wszystkiego

No właśnie, istnieje pewna grupa słodyczy, po które większość osób sięgnie nawet będąc na surowej diecie. Nie sposób się im oprzeć, ponieważ fantastyczny smak i jeszcze lepszy zapach po rozgryzieniu sprawiają, że człowiek od razu czuje się znacznie lepiej. Warto zauważyć, że w chwilach przytłaczających to właśnie po pianki marshmallow sięga się najchętniej. Ich ciekawa konsystencja sprawia, że można się nimi naprawdę delektować. Co jeszcze ciekawsze, powinny po nie sięgać także dzieci, ponieważ jak twierdzą specjaliści odpowiednie spożycie żelków (w nie za dużej i nie za małej ilości) dostarcza do organizmu wielu składników odżywczych, które prawidłowo wpływają na rozwój kości. Właśnie dlatego poleca się je szczególnie osobom młodym w wieku rozwoju. Nieco inaczej mają się lizaki. Te również występują w wielu wersjach smakowych oraz różnorodnych wariantach jeśli chodzi o kształt, czy zapach, ale nie dostarczają żadnych witamin (chyba, że są to specjalne produkty dla dzieci, wzbogacone o różnego rodzaju składniki odżywcze). Z drugiej jednak strony jeden lizak raz na jakiś czas nie będzie stanowił żadnego zagrożenia, więc i dzieciom warto pozwolić na ich jedzenie.

Pianki marshmallow

Czy więc warto zupełnie wystrzegać się słodyczy?

Niekoniecznie. Jak mówi powiedzenie "wszystko jest dla ludzi". Najważniejsze jest to, aby zachować umiar. Wówczas wycieczka po zapasy do sklepu ze słodyczami nie będzie karygodnym przedsięwzięciem. Warto pamiętać, że takie sklepy coraz częściej prowadzą również sprzedaż wysyłkową, która jest jeszcze atrakcyjniejszą ofertą.