Specjaliści szacują, że wady wzroku nazywane refrakcyjnymi, czyli krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm, dotyczą nawet 80% populacji na całym świecie. Niestety wadom wzroku nie da się zapobiec. Można jednak ograniczyć pogłębianie się niekorzystnego stanu, na przykład dbając o odpowiednie doświetlenie miejsca pracy. Wady wzroku mogą być korygowane na kilka sposobów. Wykonywane są zabiegi chirurgiczne i laserowe, ale najczęściej stosuje się szkła okularowe i szkła kontaktowe. Okuliści i optycy zalecają soczewki jednodniowe, takie jak Dailies Total 1.

Czy soczewki kontaktowe są bezpieczne?

Wiele osób ma pewne obawy związane z noszeniem soczewek kontaktowych. Jednak zupełnie niesłusznie – noszenie soczewek jest bezpieczne, zwłaszcza soczewek jednodniowych od uznanych producentów. Dzięki soczewkom jednodniowym Total 1 od Alcon oko ma zapewniony komfort przez cały dzień, od momentu założenia do zdjęcia w późnych godzinach nocnych. Lęk przed pierwszym założeniem jest dość częsty, jednak już po tej pierwszej aplikacji okazuje się, że nie jest to wcale trudne, a tym bardziej bolesne. Nie jest również prawdą, że soczewki gorzej od okularów korygują wadę. Wręcz przeciwnie – najczęściej widzi się w nich lepiej, ponieważ korekta odbywa się na poziomie oka, a nie w pewnej odległości jak przy stosowaniu okularów. Obecne generacje soczewek nie wywołują podrażnienia oczu, są wytwarzane z hydrożelowo-silikonowych materiałów, które przepuszczają tlen. Soczewki Dailies Total 1 wykazują najwyższy współczynnik tlenotransmisyjności w soczewkach jednodniowych. To nie tylko bezpieczeństwo dla oka, ale również najwyższy komfort użytkowania.

Soczewki jednodniowe Dailies Total 1 – czy to dobry wybór?Jakie soczewki jednodniowe wybrać?

W kontekście zdrowia i komfortu należy stawiać na jakość. To inwestycja, która zawsze się zwraca. Dailies Total 1 to pierwsze soczewki kontaktowe z gradientem wody. Zawartość wody wewnątrz soczewki wynosi 33%, a na powierzchni aż 80%. Dodatkowo zastosowano w tym modelu hydrofilne łańcuchy polimeru. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które zmniejsza tarcie, czyli ogranicza interakcję soczewki z powierzchnią oka. W sposób bezpośredni przekłada się to na komfort użytkowania. Co ważne, poziom lubrykacji redukujący tarcie między okiem a soczewkami jednodniowymi Total 1 od Alcon utrzymuje się na tym samym wysokim poziomie przez cały okres noszenia.


Soczewki kontaktowe zdobywają coraz więcej zwolenników. Nowe generacje wykonywane są z materiałów, które pozwalają oku oddychać i nie wywołują jego podrażnienia. Natomiast decydując się na soczewki, warto wybierać jednodniowe o wysokiej przepuszczalności tlenu i odpowiednim poziomie uwodnienia. Te warunki spełniają Dailies Total 1, które zapewniają maksymalny komfort noszenia.