4608_1Jak się zmotywować do uprawiania sportu?

Uprawianie sportu to decyzja właściwie dotycząca całego życia. Jeżeli już raz wejdziesz na drogę wysiłku zrozumiesz, że za ciałem podąża umysł i bez realnej, prawdziwej motywacji nie osiągniesz wymaganych wyników. Motywację do uprawniania sportu bardzo trudno utrzymać w zakresie długoterminowym. Dlaczego tak się dzieje? Po prostu ludzie pragną szybkiej wydajności, najlepiej tabletki zapewniającej zmniejszenie wagi oraz mięśnie. Nikt nie chce poświęcać czasu, energii na niepewne efekty. Niestety podczas analizowania tematów sportowych, tylko takie zależności wchodzą w grę.

Rozpoczynaj przygodę z treningiem od ustalenia głównych celów

Najlepiej rozpocząć budowanie wewnętrznej motywacji od określenia dotychczasowego problemu, z jakim się zmagasz. Czy masz nadwagę, a może chcesz budować większą masę mięśniową, zgodną z nowoczesnym standardem, usunąć cellulit itp. Dopiero po stwierdzeniu tych głównych kłopotów zrób zdjęcie swojej całej sylwetki. Zmierz się jednym słowem całkowicie. Ustal konkretny plan, do jakiego dążysz, liczbowo. Mając w pasie sto centymetrów należy ustalić cel na najbliższy miesiąc w kategoriach dziewięćdziesiąt pięć centymetrów. Największym błędem w motywowaniu jest po prostu bardzo oddalony cel, nierealny na dzisiaj. Kiedy jednak zobaczysz, że faktycznie nie jest, aż tak źle energia wzrośnie, a działanie będzie bardzo naturalne. Taki moment występuje natychmiast po wykonaniu powyższych zadań mentalnych.

Przyzwyczajenie potężną siłą motywacji wyrabianą samodzielnie

Zgodnie z wieloma teoriami motywacji warto przyzwyczajać ciało do stopniowego wchodzenia w wysiłek. Ma to po prostu wykształcić pewien nawyk. Niezależnie od okoliczności wchodzisz na bieżnię lub rower i po prostu robisz trening, bez żadnych wymówek. Takim podejściem wypracujesz nie tylko piękną sylwetkę, lecz moc psychiczną przydatną w wielu innych, codziennych czynnościach.

Grupowy trening lepszy od indywidualnego pod pewnymi warunkami

Dobrze jest też dobrać sobie treningowego partnera, z którym podzielisz swoje nerwy, cele, po prostu wysiłek. Zaufany partner pomoże osiągnąć więcej, bo zawsze cię asekuruje. Motywacja grupowa staje się wielkim wyznacznikiem sukcesu. Jeżeli nie masz żadnej bliskiej osoby, wtedy zapisz się na zajęcia typu fitness, prowadzone przez znakomitych trenerów stających się z czasem indywidualnymi mentorami.   Sprawdź więcej wpisów w kategorii Sport