Sezon wiosenno-letni przeszedł do historii. Ku końcowi zbliżają się również jesienne dni, które dawały jeszcze możliwość organizowania treningów piłkarskich na powietrzu. Pasjonaci sportu, w tym również i piłkarze, chcąc trenować dalej, muszą przenieść się na hale. Niestety taki jest właśnie w Polsce klimat.

Pogoda zachęca do uprawiania sportu na świeżym powietrzu tylko przez pewną część roku. Wraz ze zbliżającą się zimą warto jednak utrzymać aktywny tryb życia i nie rezygnować z treningu. Na pewno powodem nie powinny być buty, ponieważ obecnie bez większego problemu można znaleźć obuwie przeznaczone do uprawiania różnych dziedzin sportowych w warunkach halowych.

buty do piłki halowej

Na co warto postawić w czasie wyboru halówek?

Przede wszystkim na materiał. Im bardziej naturalny, tym lepiej, choć nie brakuje obecnie także nowoczesnych, syntetycznych materiałów, które zapewniają niesamowity komfort tak ogólnego ruchu, jak również dbają o skórę. Buty halowe najlepszych producentów posłużą na dłużej. Ich żywot i przydatność nie skończą się po zamknięciu jednego halowego sezonu. Na ogół warto więc zapłacić nieco więcej. Taka inwestycja powinna się zwrócić. Podstawą butów halowych dosłownie i w przenośni pozostaje podeszwa.

Parkiet na hali może tworzyć bardzo wymagające warunki do gry w piłkę nożną. Głównie za sprawą trudności w utrzymaniu przyczepności stopy do podłoża. Podeszwa musi być przystosowana do tak powszechnych w piłce nożnej zwrotów i nagłych zmian tempa poruszania się. Najlepsi producenci dbają jednak nie tylko o przyczepność, ale również optymalną elastyczność podeszwy. Poza tym buty piłkarskie, również halówki, powinny zapewniać jak najlepsze czucie piłki. Niektóre modele wypadają na tym tle znacznie lepiej niż inne. Plusem w tym przypadku będzie zapewne odpowiednie wyprofilowanie oraz zmniejszenie części buta, którą osłaniają sznurowadła.

futsal A jak wygląda sprawa stylu?

Wygląd butów ma znaczenie przede wszystkim dla pań, choć praktyka pokazuje, że coraz więcej mężczyzn również przykłada wagę do tego aspektu obuwia. Obecnie na rynku dostępne są modele klasyczne, które już zdążyły zdobyć ogromną popularność. Wraz z każdym nowym sezonem pojawiają się jednak także nowoczesne i nieznane wcześniej projekty i rozwiązania. Najczęściej wpisują się one w kampanie producentów, skierowane do konsumentów o różnych wymaganiach i są elementem budowania ich pozycji na rynku sportowego obuwia. Kupując buty do halowej piłki nożnej, można podpatrzeć rozwiązania wybierane przez profesjonalistów. Często polecają oni konkretne modele lub wskazują najbardziej pożądane dla takich butów cechy. Na pewno warto przynajmniej wysłuchać ich uwag, ponieważ spędzają na hali znacznie więcej czasu. Znają zatem najlepiej wyzwania, jakie wiążą się z halową piłką nożną.

Biorąc pod uwagę różne opinie i podejścia, można wysnuć ogólne wnioski. Buty halowe na pewno muszą przylegać do konkretnej stopy i zapewniać jej ochronę oraz amortyzację. Zwłaszcza na wymagającym podłożu w zamkniętych halach sportowych. Dlatego jeżeli jeszcze nie wiesz jakie buty wybrać dla siebie - koniecznie sprawdź ofertę na stronie SportTiw.pl