Olej lniany Bio to produkt tłoczony na zimno z wysokiej jakości odmian lnu z certyfikowanych upraw ekologicznych, uprzednio odpowiednio wyselekcjonowanych, pozbawionych chemicznych środków ochrony roślin oraz nawozów sztucznych.

olej lniany bioOlej obfituje w duże ilości cennych dla zdrowia niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3, dzięki czemu jest w stanie uzupełnić wszelkie niedobory tego składnika w organizmie. Olej lniany Bio to produkt w pełni naturalny, nieoczyszczony, przez co zachowuje wszelkie cenne dla zdrowia właściwości. Brak konserwantów oraz sztucznych składników sprawia, że jest bezpieczny dla organizmu.

Olej lniany Bio może być przyjmowany o każdej porze dnia, zarówno w formie samodzielnej lub jako dodatek do spożywanych potraw. To doskonały zamiennik dla innych, mało wartościowych olejów, które wielu z nas wykorzystuje każdego dnia. To również świetna propozycja uzupełniająca ubogą w kwasy tłuszczowe Omega 3 dietę. Aby jeszcze bardziej zwiększyć efektywność przyswajania oleju, warto codzienny jadłospis wzbogacić o witaminę E, najlepiej w naturalnej formie, jaką odnajdziemy w zielonych warzywach, orzechach, awokado, czosnku, kiełkach pszenicy czy otrębach. Witamina E chroni organizm przed utlenieniem się kwasów tłuszczowych Omega 3.

Olej lniany Bio może być stosowany wewnętrznie, do leczenia schorzeń sercowych, nerwowych, trawiennych czy reumatycznych, a także zewnętrznie w formie kosmetyku wywierającego pozytywny wpływ na uszkodzenia skóry, wykazując przy tym właściwości regenerujące, nawilżające oraz przeciwzapalne.