Skrót NFC, odnoszący się do napojów, pochodzi od angielskiego określenia Not Form Concentrate, czyli dosłownie stworzony „nie z koncentratu”. Sok nfc znany jest ludzkości od setek lat, jednak w ostatniej dekadzie, ze względu na rozwijającą się modę na zdrowe życie, napoje te przechodzą istne odrodzenie.

Co nam daje picie takiego soku?

Sok nfc bezpośrednio ze świeżych owoców zawiera bogactwo witamin i składników mineralnych, znakomicie oddziałujących na ludzki organizm. Podczas tworzenia takiego napoju, nie używa się żadnych konserwantów ani sztucznych barwników, wody lub cukru, dzięki czemu sok zachowuje swój naturalny i orzeźwiający smak. Dzięki dużej zawartości flawonoidów, płyny powstałe z naturalnego procesu fermentacji, mają działania przeciwnowotworowe i przeciwstarzeniowe, co dodatkowo wzbogaca jego wartość na współczesnym rynku.

Sok nfc ma bardzo krótką ważność, jednak nie jest to przeszkodą, w jego codziennym spożywaniu. Mętny kolor i spoczywający na dnie butelki osad, świadczą o wysokim stężeniu przeciwutleniaczy, wspierających odporność. Współcześni lekarze zalecają picie 1 szklanki świeżo wyciskanego soku każdego dnia, w celu uzupełnienia braku podstawowych witamin w organizmie.

sok nfcDla każdego

Napoje przyrządzone zgodnie z założeniami nfc, czyli niepochodzące z koncentratu, są odpowiednim składnikiem diety każdego, kto chce utrzymać swoje zdrowie w dobrej kondycji. Takie soki z łatwością przygotujemy w domowym zaciszu, jednak stworzenie napoju nfc wymaga posiadania dobrej jakości sokowirówki, która niekiedy potrafi mocno nadszarpnąć domowy budżet. Do wykonania smacznego soku nfc, potrzebne są również owoce pochodzące z bezpiecznych i zdrowych źródeł. Z pomocą przychodzą więc firmy, które specjalizują się w produkcji i sprzedaży tego typu napojów. W dobrych sklepach, w lodówkach ze zdrową żywnością, można znaleźć wspaniałe wyroby, często pochodzące z lokalnych upraw.

Moda na zdrowie

Współczesna moda na zdrowy tryb życia powoduje, że przez ostatnie lata poziom spożycia soków nfc w Polsce znacząco się podniósł. Sprzedaż takich napojów wzrósł na tyle, że dzienne zapotrzebowanie przeciętnego mieszkańca na tego typu produkty, jest już porównywalne z innymi krajami, w których nawyk zdrowego żywienia utrzymuje się już od wielu lat. Dobrze zbilansowane posiłki, pełne witamin i mikroelementów, potrafią w stosunkowo krótkim czasie przynieść oczekiwane skutki. Zastępowanie cukrowych przekąsek jedną szklanką soku nfc dzienne, odżywi wygląd naszej skóry, wyreguluje pracę układu trawiennego oraz znacząco poprawi nastrój.