Znalezienie dobrze dopasowanych legginsów to gwarancja Twojej wygody w czasie wykonywania różnorodnych ćwiczeń fizycznych. Dlatego zanim wybierzesz określony ich model, dokładnie sprawdź, czy to na pewno Twój rozmiar. Dobrze dobrane legginsy powinny być idealnie dopasowane do Twojej pupy, ud i podudzi. Nie powinny cisnąć i zbyt mocno ściągać. Nie powinny marszczyć się przy wykonywaniu przysiadów czy zsuwać się w czasie wyskoków. Jednym słowem powinny być dopasowane do Twojej sylwetki. A które legginsy będą najlepsze?

Materiał ma znaczenie

legginsy nike do ćwiczeńW sklepach z odzieżą sportową znajdziesz całe mnóstwo legginsów różniących się od siebie kolorem, sposobem wykonania i wykończeniem. Wybierając markowy produkt tj. legginsy Nike masz do tego gwarancję, że jest to odzież wykonana z odpowiednio dobranych materiałów. Dlaczego to takie ważne? W czasie wysiłku fizycznego zaczynamy się pocić. Gdy materiał, z którego wykonano legginsy źle przewodzi wilgoć, powierzchnia nóg szybko pokryje się potem, a trening przestanie mieć cokolwiek wspólnego z przyjemnością. Gdy materiał będzie posiadała zdolność do chłonięcia wilgoci i wydalania jej na zewnątrz (będzie szybko wysychał), wtedy komfort treningu będzie stale wysoki i to nie zależnie od tego, czy ćwiczymy pod chmurką, czy w sali gimnastycznej. Legginsy Nike i inne markowe spodnie sportowe wykonane są właśnie z takich oddychających materiałów. Trening w takich spodniach to gwarancja komfortu ćwiczeń, braku nieprzyjemnych otarć i podrażnień skóry.

Zwróć uwagę na szwy

Zastanawiasz się dlaczego niektóre legginsy są droższe od innych? Zwróć uwagę nie tylko na materiał, z jakiego zostały wykonane, ale także na sposób ich wykonania, przede wszystkim na jakość szwów. Szwy w markowych legginsach tj. legginsy Nike mają zwiększoną wytrzymałość, dzięki czemu rzadko kiedy się prują (nie wychodzą z nich nieestetyczne nitki). Takie legginsy nie mają również tendencji do rozchodzenia się w miejscach największego nacisku, przez co bez obaw możemy w nich wykonywać nawet najbardziej zwariowane figury fitness. Legginsy o wzmocnionych szwach posłużą nam przez dłuższy okres czasu i zapewnią pełna swobodę wykonywania wszystkich typów ćwiczeń fizycznych.