Nasza redakcja postanowiła dowiedzieć się co nieco o dynamicznie rozwijającym się ostatnio rynku suplementów dla sportowców. Te słynne odżywki podbijają serca fanów siłowni ,zaś specyfiki takie jak kreatyna, czy hmb wypierają swoich nielegalnych konkurentów takich jak deca-durabolin czy inne sterydy. Rosnące zainteresowanie odżywkami oraz duża świadomość społeczna w kwestii zdrowych alternatyw dla sterydów sprawiają ,że ludzie wolą dbać o swoje zdrowie poprzez zakup odżywek nieinwazyjnych i skutecznych .   Ze zdrowotnego punktu widzienia jak wiadomo zdrowsze są odżywki, a pod kątem efektów wbrew pozorom lepsze wyniki osiągamy właśnie za pomocą hmb, czy odżywki takiej jak kreatyna,a nie sterydów ! Niektóre z edycji kreatyny są w stanie wzmagać przemiany hormonalne ,dzięki którym mięśnie wzrastają znacznie szybciej ,w muskulatura jest większa i bardziej bogata w solidne wiązania mięśniowe.  

Zaleca się stosowanie kreatyny w postaci 4-6 gramów na goły żołądek i drugie tyle zaraz po treningu - w ten sposób ta substancja wchłania się najlepiej, inaczej niż w przypadku hmb odżywki na bazie kreatyny przyjmujemy przed oraz po treningu . Nigdy nie należy przekraczać tych dawek, powód jest następujący : nadmiary kreatyny nie zostaną wchłonięte przez organizm, innymi słowy jest to marnotrawstwo. Główne powody suplementacji za pomocą kreatyny to przede wszystkim brak widocznych postępów w trakcie treningu, nie można jednak zapomnieć, że osoby, które zauważają efekty zażywają kreatynę aby zintenstfikować przyrost mięśni .

  Odżywki takie jak kreatyna i hmb są adresowane do zarówno początkujących na siłowni, jak dla zaawansowanych sportowców : każda z tych grup po stosowaniu tej odżywki osiąga rezultaty, jeżeli ćwiczy z głową i stosuje odpowiednią dietę, która umożliwia wzrost tkanki.