Dobór sprzętu dla początkujących narciarzy

Zima nie jest jednoznacznie smutną i nudną porą roku. Jest też świetnym czasem na uprawianie sportów, których nie można uprawiać podczas żadnej innej pory roku. Przykładem takiego sportu jest narciarstwo.

JAZDA NA NARTACH - JAK ZACZĄĆ?

Nauczyć się jeździć na nartach można w każdym wieku. Wystarczy odrobina mobilizacji i determinacji. Gdy już jesteśmy pełni zapału, należy wybrać się do sklepu narciarskiego po profesjonalny sprzęt. I tutaj mogą zacząć się schody. Wybór oprzyrządowania narciarskiego jest na prawdę przeogromny. Na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności - na narty, buty, kask czy gogle narciarskie?gogle narciarskie

WYGODA, CIEPŁO I OCHRONA

Gdy dopiero zaczynamy przygodę z narciarstwem, nie warto od razu inwestować w drogie narty czy buty - lepiej je wypożyczyć. Zaoszczędzone pieniądze warto wydać na wygodne i ciepłe ubranie, bezpieczny kask oraz dobrej jakości gogle narciarskie. Szczególnie ważny jest dobór właśnie gogli - muszą one być dobrze dopasowane do kształtu głowy i ogólnych preferencji klienta. Źle dobrane gogle będą niewygodne i sprawią, że ciężko będzie czerpać radość z jazdy. Te ochronne okulary powinny osłaniać oczy przed wiatrem - dlatego też muszą być dosyć mocno dopasowane do twarzy. Osoby noszące okulary korekcyjne powinny zaopatrzyć się w specjalny rodzaj gogli narciarskich dla okularników. Co więcej, należy zwrócić uwagę czy gogle mają powłokę anty-UV na szkłach. Słońce odbijające się od śniegu może oślepiać, co nie tylko utrudnia jazdę, ale również jest niebezpieczne dla zdrowia.