W dzisiejszym artykule przedstawimy rewolucyjne rozwiązanie przeznaczone zarówno dla osób obłożnie chorych, tych, którzy cierpią na różne dolegliwości związane np. z migrenowym bólem głowy, ale także wszystkich, którzy po prostu pragną poprawić jakość snu. Produktem, o którym mowa, jest materac z gryki, czyli specjalny materiał wypełniony oczyszczoną łuską gryki – rośliny z rodziny rdestowanych rosnącej głównie w chinach i Azji środkowej. Co ciekawe gryka na wielu kontynentach uznawana jest także za roślinę jak najbardziej jadalną – produkuje się z niej między innymi wszystkim dobrze znaną kaszę gryczaną, mąkę oraz płatki.

Czym różni się od innych?

Wracając do materaca z gryki, to z zewnątrz jego wygląd nie różni się niczym innym od klasycznych wersji. Wierzch powleczony jest bawełnianym materiałem, który doskonale izoluje to, co wewnątrz od ciała użytkownika. Tutaj dochodzimy do sedna, a mianowicie gryki, która wypełnia jego strukturę. Mogłoby się wydawać, że materac z gryki to nic nadzwyczajnego, jednak trzeba wiedzieć, że jej zdrowotne właściwości zostały udowodnione przez specjalistów na gruncie wieloletnich badań. gryka - wypełnienie materaca

Szereg właściwości prozdrowotnych

Łuska gryki oferuje bardzo stabilne oparcie dla kręgosłupa, który może być w tym przypadku ułożony w jak najbardziej naturalny sposób. Dodatkowo specjalna konsystencja wnętrza materaca z gryki masuje ciało i mięśnie, co pozytywnie wpłynie na ich regenerację, zapewniając jednocześnie lepszy przepływ krwi. Innymi zaletami materaca jest fakt, że nie pochłania on kurzu, a co za tym idzie, w jego wnętrzu nie rozwijają się bakterie i roztocza, które to mogłyby być szkodliwe dla ludzkiego organizmu. Wysuszona i odpowiednio przetworzona gryka nie podlega pleśnieniu oraz nie atakują jej pasożyty. Dodatkowo zapewnia dużą przepuszczalność powietrza. Szczególnie ten ostatni aspekt jest pomocny podczas leczenia odleżyn występujących często u osób przewlekle chorych. Dodatkowe zalety to fakt, że gryka zmniejsza dolegliwości tj. bóle i zawroty głowy, skurcze, mrowienie i obrzęki kości, czy np. nerwobóle. Materac z gryki zapewnia twardość na odpowiednim poziomie, dlatego rano budzimy się wypoczęci i pełni życiowej energii. Jest to spowodowane tym, że łuska gryki przemieszcza się pod naciskiem, dzięki czemu ciało nie zapada się w strukturze materaca. Co ciekawe na materacu z gryki mogą spać również dzieci, które każdego dnia narażone są na utratę odporności oraz na różnego rodzaju schorzenia, które czyhają na ich słaby organizm.