Chcąc na długo zachować zdrowie oraz kondycję organizmu na najwyższym poziomie, w okresie jesiennym oraz zimowym należy zadbać o właściwie dobrany strój. Często posiadając ciepłą kurtkę zapominamy również o ważnych dodatkach jak szalik, chusta czy też komin pod szyję. Ciepły materiał pod szyją to bardzo istotna rzecz, zwłaszcza gdy nasza kurtka bądź płaszcz nie posiadają dodatkowego materiału na wysokości naszej brody. Jak wiemy okolice szyi, jak i uszy, które znajdują się w pobliżu są bardzo narażone na działanie wiatru oraz niskich temperatur. Osoby z niską odpornością, które często chorują na przeziębienia w okresach przejściowych powinny w pierwszej kolejności zaopatrzyć swoją szafę w ciepłe dodatki pod szyję. Abyś mógł zdecydować się który dodatek sprawdzi się dla Ciebie najlepiej, wypiszemy zalety posiadania kominów damskich, chust oraz szalików.

kominy damskieKominy

Tego typu dodatek pod szyję posiada dość prosty projekt, zazwyczaj jest to jeden materiał z dużym otworem na głowę. Kominy damskie to odpowiedni przybór dla pań, które w życiu codziennym są zabiegane i nie mają czasu na wielogodzinne strojenie przed lustrem. Dużym atutem kominów damskich jest fakt, że już po owinięciu się nim wokół szyi, materiał harmonijnie układa się na naszych ramionach. Dłuższe modele kominów należy opleść wokół głowy dwa razy, jednak te standardowe wystarczy opleść tylko raz. Oprócz tego kominy damskie można zakupić w kilku różnych wersjach – część z nich to kominy bawełniane, wełniane oraz polarowe. Jednak jeśli szukamy przede wszystkim ciepłego dodatku, zdecydowanie powinniśmy wybrać wersje z grubej wełny.

Chusty

Ta propozycja powinna spodobać się przede wszystkim paniom, które stawiają na styl i elegancję. Chusty wykonane z gładkiego, lejącego materiału będą idealnie komponować się z eleganckimi kreacjami. Dużą zaletą chust jest ich możliwość formowania – jedną chustę można związać na wiele sposobów i tym samym uzyskać całkiem inny efekt za każdym razem. Pomimo tego, ze chusta nie nadaje się na okres zimowy, lecz na jesień oraz wiosnę, to jest to dodatek, który można wykorzystać nie tylko nosząc pod szyję. Chusty często wykorzystuje się jako element dekoracyjny do torebek oraz jako ozdobę damskich nadgarstków.

Szaliki

Szale to propozycja dla fanów mody. W obecnym sezonie stawia się na minimalistyczny wyraz szalików, w nie małych rozmiarach. Szale sięgające do samej ziemi z pewnością podbija serca wszystkich fashionistów oraz followersów modowych. Atutem posiadania zimowych szalików jest fakt, że można je układać na wiele sposobów.