Nowy rok to czas wielu postanowień. Tym, które najczęściej znajduje się na szczycie listy jest poprawienie swojej sylwetki oraz prowadzenie bardziej aktywnego życia. Na początku pełni noworocznego zapału, tysiące ludzi wybiera się na siłownie, by po kilku pójściach zawiesić nową aktywność. Zawsze znajdzie się argument przeciw pójściu – a to brzydka pogoda, a to napięty harmonogram lub nowy projekt w pracy. W efekcie sylwetka często pozostaje bez zmian, a samemu czuje się posmak poniesionej porażki (bo nie wytrwało się w postanowieniu). Nie musi tak być. Siłownia nie jest jedynym miejscem, w którym można o siebie zadbać.

hantle żeliwneĆwiczenia w domu

Przestrzeń domowa daje więcej komfortu niż zatłoczona sala treningowa. Wiele osób na początku czuje dyskomfort – niepotrzebnie. Na siłownię przychodzi się, żeby poprawić swój wygląd i zdrowie, a nie wyglądać jak z okładki magazynu. Jednak mentalna blokada nie zawsze jest do przeskoczenia. Wykonywanie regularnych ćwiczeń w domu jest dla wielu lepszym rozwiązaniem – w początkowej fazie, póki nie nabierze się więcej pewności siebie oraz póki potrzeby treningowe bardziej nie wzrosną. Hantle żeliwne o regulowanym obciążeniu są dodatkiem, który nie zajmie wiele miejsca i pozwoli utrzymać ciało w formie. Rozplanowanie sobie serii ćwiczeń na różne partie mięśni nie jest trudne. W sieci bez problemu znajdzie się wiele profesjonalnych poradników o ćwiczeniach w domu. W razie wątpliwości warto udać się na kontrolę do fizjoterapeuty, który dopasuje trening do wieku, diety oraz uwarunkowań zdrowotnych. Hantle żeliwne to podstawa treningowego wyposażenia, jednak trzeba pamiętać, że samo machanie „żelastwem” to nie trening.

Zaplanować i wytrwać

Ćwiczenie w domu pozwala na zachowanie większej regularności w aktywności fizycznej. Wyjścia na siłownie często zostają pokrzyżowane przez piętrzące się obowiązki lub zwykłe niechciejstwo. Nerwowy dzień w pracy nie zawsze powoduje, żeby w drodze powrotnej zahaczyć o siłownię lub udać się do niej po wejściu do domu. Hantle żeliwne zawsze pozostają w zasięgu ręki oraz „kłują” w oczy, zmuszając do wysiłku. Lepsze zadbanie o siebie jest bardzo dobrym postanowieniem noworocznym. Nie zawsze da się jednak wytrwać w postanowieniach. Powód jest prosty – wprowadzając nowy istotny element do codziennej rutyny trzeba przeorganizować utarte plany. Gdy przetrwa się okres przejściowy, czyli kiedy będziemy przyzwyczajać się, że o określonej godzinie nie czytamy książki, nie oglądamy telewizji tylko ćwiczymy, wtedy hantle żeliwne staną się dopełnieniem, którego ciężar nie będzie wywoływał grymasu na twarzy.