Mówi się, że alergie wszelkiego rodzaju, to kolejna choroba cywilizacyjna XXI wieku. Teraz niemal każdy cierpi na jakiś rodzaj alergii, niestety coraz częściej z alergią rodzą się już dzieci. Mogą być one różnego rodzaju: sienne, pokarmowe, odzwierzęce. Alergeny znajdują się także w naszych domach, dlatego warto zaopatrzać się w oczyszczacze powietrza dla alergika.

Alergia jako choroba cywilizacyjna

Oczyszczacze powietrza mogą pomóc w walce z alergenami, które znajdują się w domu. Roztocza, kurz, sierść, a także wirusy. Mówi się, że alergikami jest 4 na 10 osób, a statystki te w ostatnich latach bardzo się zmieniły. Spowodowane jest to wszelkimi zanieczyszczeniami powietrza, które przybierają na sile. Alergie sienne to jedno. Uporczywy katar, łzawiące oczy, zatkane zatoki, problemy z oddychaniem, duszności i bóle głowy – to tylko jeden z objawów alergii. Oczyszczacze powietrza dla alergika minimalizują obecność alergenów w mieszkaniu i ułatwiają swobodne oddychanie. Bagatelizowanie tych problemów powoduje ich nasilenie, a nawet powikłania takie jak ciężka astma, choroby krążenia, czy problemy z płucami. Doraźną pomocą jest więc oczyszczacz powietrza.

oczyszczacz powietrza dla alergika

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Urządzenie to dzięki specjalnemu filtrowi zatrzymuje w sobie te zanieczyszczenia. Idealne są także dla mieszkańców południowej i wschodniej Polski, w której zwłaszcza w okresie grzewczym odnotowano największe zanieczyszczenie i obecność smogu. Jak wiemy, jest to wskaźnik, którego nie można bagatelizować. Oczyszczacze powietrza dla alergika mogą okazać się pomocne także w domach, w których nie ma osób chorych na tę przypadłość. Oczyszczacze powietrza działają dzięki specjalnym filtrom, które są sercem tego urządzenia. Najczęściej stosuje się filtry z aktywnym węglem, hepa lub ulpa. Oczyszczacze wypuszczają z ich pomocą „nowe”, pozbawione zanieczyszczeń i alergenów powietrze. Oczyszczacz likwiduje w domu także przykre zapachy, pozbywa się alergenów, bakterii i wirusów, dlatego polecany jest w domach, gdzie są małe dzieci.

Jak dbać o oczyszczacz?

By oczyszczacz prawidłowo działał i służył przez lata, to trzeba o niego dbać. Przede wszystkim regularnie wymieniać wodę i filtry, które jak wspomnieliśmy powyżej, są w tych urządzeniach bardzo ważne. Brak dyscypliny w tym zakresie będzie prowadził do efektu odwrotnego, niż zamierzony. Ponadto brudny oczyszczacz może powodować wysuszenia skóry i spojówek.