Większość ludzi już dawno ma za sobą ten pierwszy raz kupowania odzieży i obuwia przez internet. Niby rozmiar jest napisany ale zawsze pojawia się niepewność, czy aby na pewno długość wkładki jest taka sama jak długość stopy, i czy buty suma sumarum nie będą nas cisnąć.

W większości przypadków rozmiary butów w każdym sklepie są takie same. Róznice pojawiają się czasem między niektórymi markami. Jeżeli chodzisz w butach marki X o rozmiarze 39, to najprawdopodobniej buty marki Y o tym samym rozmiarze, także będzie pasowały. Rozmiarówki niektórych firm różnią się nieznacznie od siebie i dlatego zawsze warto sprawdzić czy wszystko się zgadza. Rozmiary podawane są w tabeli zestawionej: rozmiar i długość stopy w centymetrach. Najlepiej jest wziąć białą kartkę, położyć ją na ziemi, stanąć na niej jedną stopą, poprosić kogoś o odrysowanie bądź samodzielne odrysowanie jej. Następnie wystarczy zmierzyć długość stopy odrysowanej na kartce. Możliwość pomyłki jest wtedy zminimalizowana.

Podczas kupowania butów do biegania należy uwzględnić d2620250416_b3a8bdb6c5odatkowe czynniki. Stopa podczas intensywnego treningu lekko puchnie. Jeżeli nasz but będzie za mały, możemy nieumyślnie się okaleczyć. Nie ma nic bardziej uciążliwego, niż za ciasne buty. Wtedy stopę trzeba mierzyć w skarpetce.

Jeżeli buty mają być do biegów na krótkie dystanse, nie należy kupować za dużych butów. Ważne jest czucie buta, w którym się biegnie, bo inaczej może on być spowalniający. Jeżeli jednak ma być on wykorzystywany na długie, spokojne dystanse warto zostawić sobie trochę miejsca.

Jest wiele opinii negatywnych dotyczących kupowania butów bez mierzenia, bo przecież stopa stopie nie równa. W dzisiejszych czasach jest to niesamowite ułatwienie. Nie każdy lubi atmosferę sklepu, spacerów między alejkami i tłumów przepychających się ludzi. W sklepach internetowych jest zdecydowanie większy wybór towaru niż w sklepach stacjonarnych.

Nie warto negatywnie się nastawiać, że towar będzie nie trafiony. Zawsze istnieje możliwość zwrotu bądź wymiany towaru.