buty trekkingoweButy marki Salomon wykonane są trzywarstwowo i każda spośród tych warstw spełnia określoną rolę i komponuje się w spójną całość. Przy tego typu obuwiu bardzo istotne jest to, jak jest wykonany bieżnik i podeszwa, aż po wewnętrzną wkładkę. Zarówno zewnętrzna, jak i wewnętrzna konstrukcja butów do trekkingu jest tu kluczowa i odpowiada tak za komfort, jak i bezpieczeństwo poruszania się. Mówiąc o sportowym charakterze i pokonywaniu trudnego terenu to buty trekkingowe Salomon są tu specjalnie przystosowane zarówno do rywalizacji, jak i rekreacyjnego marszu. To co istotne, to fakt, że buty te, tak jak każde dobre i firmowe obuwie nie są tu produktem zwyczajnym. Świadczy o tym zastosowanie wielu technologii, które dla zwykłego człowieka niewiele mówią, gdy tymczasem są kluczowe przy produkcji, a później i używaniu takich butów.

Systemy wykorzystywane w obuwiu

Przede wszystkim chodzi tutaj o system Non Marking Contagrip. Odnosi się on do innowacyjnych zastosowań w podeszwie butów sportowych Salomona. Amortyzacja przy zetknięciu z podłożem, odpowiedni ( nie za duży) nacisk przy stawianiu stopy na powierzchni, antypoślizgowa powłoka, odpowiednie ułożeni stopy, dynamika przy poruszaniu się dzięki odpowiedniemu dopasowaniu się obuwia do każdego podłoża, oraz wyjątkowo bogato profilowany bieżnik to zalety systemu. Do tego warto wspomnieć jeszcze o doskonale dopasowanej wkładce . Kolejne rozwiązanie Protective Rubber Toe Cap, czyli zabezpieczenie czubków butów twardym materiałem ochronnym. Trzeba też wspomnieć o łączeniu podeszwy zewnętrznej buta z tą środkową za co dopowiada 3D Advanced Chassis. Tu przykładowo można mówić o stabilności i lepszym odbiciu, a także ochronie kostki przed skręceniem. W przypadku podszewki wyróżnić tu należy materiał tekstylny. Za idealne dopasowanie obuwia do stopy odpowiada system Sensifit. Ponadto można jeszcze wspomnieć o piance w miejscu pięty, czy choćby gumowych wykończeniach.

Korzyści płynące z wdrożonych technologii

Buty trekkingowe Salomon to produkt, który to dzięki wspomnianym technologiom ma znaczący wpływ na wyniki sportowe, lepsze osiągnięcia. To niezwykle lekkie i wygodne buty. Warto jeszcze dodać, że firma specjalizuje się w wielu modelach butów sprzyjających rywalizacji nawet w najtrudniejszych warunkach terenowych. Zawsze są to buty bardzo bezpieczne i możliwość urazu jest w tym przypadku znikoma. Można tu zauważyć dość duże zróżnicowanie cenowe. Pamiętać należy, że jest to obuwie nie tylko sportowe, czy rekreacyjne, ale też świetnie się sprawdzające jako turystyczne. Idealne na długich dystansach i wytrzymałe materiałowo.