Yerba Mate obecnie dostępna jest w kilkudziesięciu odmianach. Najwięksi miłośnicy yerby próbują wszystkich jej gatunków, by pośród nich znaleźć swój ulubiony. Od lat największą popularnością cieszy się yerba mate Pajarito, a zwłaszcza jej odmiana Pajarito Elaborada.

Pozytywne właściwości Yerba Mate

Charakterystyką yerby mate jest sposób jej picia: z wykorzystaniem naczyń w specjalnym kształcie tworzonych z tykwy oraz picie jej za pomocą słomki tzw. bombilla. Yerba mate ma fusowatą konsystencję i wyraźny, intensywny smak, który znalazł swoich zwolenników. Tworzona jest z wysuszonych, zmielonych liście oraz patyczków ostrokrzewu paragwajskiego, który występuje w wielu odmianach. Popularność zyskała przede wszystkim ze względu na swoje właściwości zdrowotne, które oczyszczają organizm, pozytywnie wpływają na pracę nerek i wątroby. Yerba Mate posiada w sobie także substancje o właściwościach przeciwutleniających, które mają szczególnie ważny wpływ przy profilaktyce nowotworowej. Jednak niewątpliwie jej najważniejsza cechą jest niezwykle pobudzający wpływ na organizm. Yerba Mate daje energii i mocy do działania na wiele godzin. Dodatkowo susz można zalewać kilkukrotnie, a mimo to nie traci on na swoich właściwościach.

Zaparzona yerba mate pajarito elaborada

Pajarito królową wśród Yerba Mate

Jedną z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych odmian jest marka Pajarito, a w szczególności jej odmiana Pajarito Elaborada, charakteryzująca się specjalnie wyselekcjonowanymi liśćmi i grubymi gałązkami ostrokrzewu paragwajskiego. Pajarito wytwarzana jest w południowo-wschodniej części Paragwaju, w prowincji Itapúa. Cechuje się wysoką jakością i smakiem, który doceniony został w wielu krajach świata. Pajarito Elaborada posiada mocny smak, cierpki, lekko „tytoniowy”, który niezmiennie od lat ma swoich zwolenników i jest marką, z którą wielu rozpoczyna swoją przygodę z yerbą. Co ważne, odmiana ta sprzedawana jest w ekologicznym opakowaniu. Ta odmiana yerby jest bardzo wydajna i starcza na długo. Można ją nabyć na https://www.esklepik.com.pl/product-pol-50-Yerba-mate-Pajarito-Elaborada-1kg.html Dostępna jest także w małych saszetkach dla osób, które dopiero po raz pierwszy chcą skosztować yerba mate. Pajarito Elaborada to gwarancja smaku, jakości i sporej dawki odżywczej energii.