E-papierosy mogą być użytkowane wyłącznie jako indywidualne urządzenia do inhalacji oparami nikotyny oraz olejków eterycznych. Prawda jest jednak taka, że potrzebują one dodatkowych akcesoriów – niekiedy na stałe, a niekiedy wymiennych. Każdy, kto kupuje e-papierosa po raz pierwszy, musi przygotować się na poważniejszy wydatek. Zaletą jednak jest, że wydatek ten z czasem będzie malał i ograniczył się głównie do zakupu nowych, interesujących liquidów.

Gotowe zestawy

Dla osób, które nie orientują się, co warto kupić z e-papierosem, dobrym wyborem będzie nabycie odpowiedniego, specjalnie przygotowanego zestawu. W takim zestawie znajdą się przede wszystkim same e-papierosy; tutaj warto dodać, że dostępne zestawy są zarówno pojedyncze, jak również i podwójne. Oznacza to, że jedno urządzenie można mieć w zapasie, na wypadek rozładowania się czy awarii tego drugiego. W takich zestawach dostępny jest zazwyczaj pakiet startowy. W wersji podstawowej zawiera przede wszystkim samo urządzenie z załączoną osobno baterią o konkretnej mocy, a także ładowarkę, często z funkcją USB. Warto zwrócić uwagę, aby miała ona również wtyczkę do klasycznego gniazdka, bo inaczej trzeba będzie nabyć ją dodatkowo.

Akcesoria do e-papierosów

e-papieros

Jednymi z wartych uwagi akcesoriów są smycze i etui. Zazwyczaj te bardziej eleganckie pokrowce na e-papierosy wykonane są ze skóry, dlatego można je np. wygodnie nosić w kieszeni albo w teczce czy torebce. Inne etui często wykonywane są z materiału, co sprawia, że można je dodatkowo zawiesić np. na szyi. W sprzedaży dostępne są także etui z gotową, przyczepioną do nich smyczką. Wygodną rzeczą dla osób, które często zostawiają gdzieś e-papierosa, a potem poświęcają wiele czasu na jego szukanie, jest smycz z odpowiednią końcówką. Mocowanie zapobiega uszkodzeniu urządzenia, a także utrzymuje je w jednym miejscu i gwarantuje wygodne korzystanie.

Elementy wymienne

Do najczęściej stosowanych elementów wymiennych należy bateria – w starszych modelach e-papierosów była ona mniej wytrzymała, przez co trzeba było z czasem zakupić nową. W nowoczesnych modelach zwykle nie ma takiej potrzeby, ale warto wiedzieć, że w razie czego można dokupić dodatkową baterię i stosować ją jako wymienną w sytuacji, gdy e-papierosy się rozładują i nie mamy możliwości ich doładowania. Przed pierwszym zakupem warto zorientować się, czy e-papierosy donsenior.pl nie mają korzystniejszych cen, gdy kupujemy zestaw startowy. W innym przypadku pozostaje nam nabycie wiedzy i samodzielne skonstruowanie takiego zestaw, który będzie dla nas wygodny oraz atrakcyjny cenowo.