Prawie każdy z nas, nie zależnie od swojego wieku, posiada problemy ortopedyczne. Można zauważyć, że skala schorzeń jest zależna od danej grupy wiekowej. Jest to spowodowane tym, że osoby starsze nie miały takiej opieki zdrowotnej jak dzieci w dzisiejszych czasach. Nie dość, że rehabilitantów było nie wielu, to dodatkowo posiadali swoje gabinety w dużych miastach, które był ciężko dostępne dla przeciętnego człowieka. Mimo zwiększonej liczby specjalistów nasze społeczeństwo nadal boryka się z kłopotami różnych kategorii. Dzieje się tak ze względu na nasz tryb życia. Większość z nas, a zwłaszcza młodzież i dzieci oraz pracownicy biurowi spędzają czas w pozycji, która nie jest wskazana dla naszego zdrowia.

Co robić, aby poprawić jakość snu?

Ćwiczenia wskazane przez rehabilitantów są podstawą, jednak po ich wykonaniu wracamy do codzienności i zapominamy o stosowaniu rad. Z pomocą przychodzi poduszka ortopedyczna Valde. Jest to seria produktów czołowego Polskiego producenta, z wieloletnim doświadczeniem na rynku. Są skierowane do szerokiej gamy klientów. Stworzono je z myślą o poprawie jakości snu i komfortu życia codziennego. Dzięki nim czas, który poświęcimy na wypoczynek, sen relaks czy pracę stanie się bardziej efektywny i przyjemny.

Jaki produkt wybrać?

Domowa rehabilitacja podczas snu - Poduszka ortopedyczna ValdeKażdy z nas ma swoje indywidualne schorzenia i preferencje. Dlatego ważne jest, aby dostosować poduszkę ortopedyczna Valde pod swoje wymagania. Każda poduszka ma inną wysokość, tak samo każdy człowiek ma inną budowę ciała. Najlepszym sposobem jest przymierzenie poduszki, lecz nie każdy ma okazje to zrobić. Najprościej, jeśli zmierzymy swój bark (od szyi do końca ramienia). Mamy już pierwszy czynnik, który pomoże znaleźć idealną poduszkę. Następnym ważnym elementem jest profil poduszki. Jest on zależny od naszej pozycji podczas snu. Seria poduszek ortopedycznych Valde (które są dostępne np. na stronie: https://omedika.pl/valde-b4-vila-memory-poduszka-ortopedyczna-p801.html) posiada profile dostosowane do każdej pozycji podczas snu. Wszelkie informacje o nich możecie znaleźć na stronie producenta. Jeśli mowa o komforcie to jak można nie ustalić twardości poduszki? Chyba dla każdego jest to najistotniejszą cecha poduszki. Do wyboru mamy 3 rodzaje: miękką, średnią i twardą piankę w systemie "memory". Jest to technologia, która sprawia, że poduszka dostosowuje się do kształtu głowy. Wybór jest indywidualny dla każdego z nas. Możemy podpowiedzieć, że im delikatniejsza postura tym wybór powinien kierować się w stronę miększych poduszek. Jaką wielkość wybrać? Rozmiar Medium skierowany jest do osób drobnej postury, osoby do 160 cm wzrostu powinny być zadowolone z powyższego zakupu. Jeśli sięgamy 195 cm, powinniśmy zainteresować się opcją large. Rozmiar X-Large skierowany jest do osób z dużym barkiem oraz sportowców.