Jakie funkcje mają inteligentne wagi łazienkowe?

Inteligentne wagi łazienkowe stały się niezwykle popularnymi narzędziami, które dostarczają istotnych danych o rezultatach treningów, diecie lub pełnej aktywności ruchowej. Tak – o rezultatach treningów, gdyż to za pomocą ważeń na przestrzeni ubiegłych tygodni możemy określić, czy wykonywany trening przynosi rezultaty. Jeśli tak, to poziom tkanki tłuszczowej będzie regularnie się zmniejszać.

Czym są inteligentne wagi łazienkowe?

IJakie funkcje mają inteligentne wagi łazienkowe?nteligentne wagi łazienkowe to technologicznie rozwinięte narzędzia, jakie zapewniają dokładny pomiar parametrów organizmu oraz składu ciała i ich standardowe przechowywanie, obserwowanie oraz badanie przy pomocy kompatybilnej aplikacji przenośnej, funkcjonującej na smartfonie bądź tablecie. Jest to możliwe dzięki połączeniu bluetooth. Inteligentna waga należy do grupy tzw. wag analitycznych - pozwoli kontrolować własne postępy oraz mieć pod kontrolą nie jedynie wagę ciała, lecz również masę mięśniową, ilość tkanki tłuszczowej, stopień wody w systemie oraz współczynnik BMI (Body Mass Index).

 

Inteligentna waga – najistotniejsze funkcje

Co różni inteligentną wagę normalnych, popularnych modeli? Przede wszystkim - zakres danych, które są nam podawane. Sam pomiar wagi nie mówi tak naprawdę za dużo o stanie zdrowia.  Co mogą sprawdzić inteligentne wagi? Najistotniejsze funkcje, które mają zaawansowane wagi łazienkowe to: ocena masy mięśniowej, ocena tkanki tłuszczowej, ocena ilości wody w organizmie itp.

Pozycjonowanie wagi

Umieszczenie wagi ma istotne znaczenie dla odczytu pomiarów. We współzależności od tego, gdzie ulokujesz wagę mogą się one różnić. Wagę należy umieścić na płaskiej, twardej przestrzeni (płytki łazienkowe sprawdzają się doskonale). Nie kładź wagi na dywanie, gdyż wywoła to duże przekłamanie wyników. Niektóre wagi mogą jednak być dopasowane do stosowania na wykładzinie.

Waga łazienkowa z pomiarem tłuszczu – jak działa?

Waga łazienkowa z pomiarem tkanki tłuszczowej posługuje się zjawiskiem bioelektrycznej impedancji. Kiedy wchodzimy na wagę, nasze stopy dotykają małych elektrod znajdujących się na jej powierzchni. Elektrody owe wysyłają słaby bodziec elektryczny, jaki przechodzi poprzez ciało. Jest on na tyle słaby, iż nie jest dla nas zauważalny, lecz równocześnie odpowiednio mocny, żeby dostarczyć wadze wszelkich potrzebnych informacji.