Yerba na zdrowie!

0 votes

Picie naparu z zasuszonych liści ostrokrzewu paragwajskiego czyli tzw. yerba mate korzystnie wpływa na organizm i zdrowie człowieka. Oprócz właściwości oczyszczających, yerba pobudza organizm, wzmacnia koncentrację oraz rozjaśnia umysł i wspomaga odchudzanie.

Picie yerba mate staje się coraz popularniejsze. Do niedawna tylko nieliczni pili i wychwalali jej właściwości, dzisiaj yerba mate pojawia się coraz częściej nie tylko w sklepach, ale również w propozycjach napojów w wielu restauracjach. Yerba mate jest parzona z zasuszonych liści ostrokrzewu paragwajskiego pochodzącej z rodziny wiecznie zielonych.

Liście yerba mate zawierają kofeinę, której negatywne działanie jest niwelowane przez składniki herbaty. Dodatkowo warto wiedzieć, że yerba zawiera teofilinę, czyli środek pobudzający, który znajdziecie również w zielonej herbacie; teobrominę – również środek pobudzający, ale on znajduje się w czekoladzie. W yerba mate znajdziecie również wiele witamin i minerałów, które potrzebne są do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Zalet picia yerba jest mnóstwo! Oczyszcza ona organizm z toksyn, ale zawiera również składnik, który jest odpowiedzialny za zapobieganie rozwoju bakterii odpowiedzialnej za nieprzyjemny zapach z buzi. Ponadto znaczna utrata wagi jest możliwa do zaobserwowania już po 45 dniach od stosowania yerba. Sportowcy, którzy chcą szybciej tracić kalorie i poprawić swoją wydolność również powinni docenić zbawienny wpływ tego naparu.

Dzięki yerba mate nasz organizm otrzymuje solidną dawkę witamin i minerałów. Może spokojnie funkcjonować bez kawy, gdyś yerba dodaje energii i likwiduje oznaki stresu

Autor: Maciej Mazurkiewicz

Share This Post On